Vaterpolo: Hrvatska u polufinalu

less than

Srijeda, 25. srpnja 2018. - 8:38

Hrvatska je izborila polufinale Europskog prvenstva u vaterpolu pobjedom 9:7 nad Crnom Gorom. Crna Gora je bolje otvorila utakmicu i otišla na poluvrijeme s dva gola razlike (4:2). Hrvatska je u nastavku zaigrala puno bolje te došla do preokreta i pobjede.

Svjetski prvaci su teškom mukom izborili polufinale, u kojem ih čekaju branitelji naslova i olimpijski prvaci Srbi. Crnogorci su agresivnom igrom vodili veći dio utakmice i sa dva razlike, no izabranici Ivice Tucka su uspjeli serijom 5:0 krajem treće i početkom zadnje četvrtine preokrenuti rezultat i doći do pobjede i prolaza među četiri najbolje europske momčadi.

Kod Hrvatske je Marko Bijač imao sedam obrana, Ivan Buljubašić je postigao dva, a Anđelo Šetka, Ante Vukičević, Loren Fatović, Andro Bušlje, Marko Macan, Maro Joković i Luka Lončar su se po jednom upisali u strijelce. Vratar Dejan Lazović je upisao 14 obrana, a Aleksandar Ivović, Marko Petković i Mlađan Janović su postigli po dva gola za Crnogorce.

Vaterpolski klasik Hrvatska - Srbija igra se u četvrtak u 20.30 sati.