Danka Kovinić u finalu

less than

Subota, 17. listopada 2015. - 9:27

Crnogorska tenisačica Danka Kovinić plasirala se u finale turnira u Tjanđinu, pobjedom nad Bojanom Jovanovski 6:4, 6:7, 6:2.

Danka je do pobjede nad 90. tenisačicom svijeta došla za dva sata i 18 minuta.

Prva do brejkla stigla je crnogorska tenisačica u 6. gemu, kada je iskoristila prvu brejk loptu i stigla do prednosti 4:2, pa onda i sigurnim servis gemom bez izgubljenog boda do velikih 5:2. Ipak, naravno kako to samo Danka zna, izabrala je teži put do osvajanja prvog seta, jer je pri rezultatu 5:3 izgubila svoj servis. Ali, odmah u sljedećem, najdužem gemu u prvom setu, nakon tri propuštene set lopte, koristi četvrtu za osvajanje prvog seta, 6:4.

U drugom setu smo vidjeli veliku borbu i po jedan brejk na obje strane, pa je odluka pala u taj-brejku, gdje je više koncentracije imala srpska tenisačica i slavila na kraju, 7:6 (7:2).

I onda Danka još jednom pokazuje mentalnu čvrstinu i veliku odlučnost i ponovno dobija taj odlučujući treći set. Furiozno je startala, stigla do velike prednosti od 5:1, i na kraju rutinski odservirala za pobjedu 6:2.

Rival u finalu bit će joj bolja iz duela Pliškova - Radvanjska.