Hrvatska uvjerljivo pobijedila Srbiju

less than

Subota, 10. siječnja 2015. - 11:49

U pripremnoj utakmici uoči svjetskog prvenstva koje se od 15. siječnja do 1. veljače održava u Kataru, hrvatska rukometna reprezentacije je u Umagu uvjerljivo pobijedila Srbiju 35-28 (18-13).

Odabranici izbornika Slavka Goluže odigrali su odličnu utakmicu i u potpunosti su nadigrali suparnika. Hrvatskoj je trebalo sedam-osam minuta da posloži redove. U osmoj minuti Hrvatska je prvi put povela s dva gola razlike (5-3), a potom do konca poluvremena povećala prednost na plus pet (18-13). Srbija je u prvih pet minuta nastavka smanjila na tri gola (19-16), no hrvatski rukometaši su se brzo uozbiljili i u 42. minuti su imali šest golova prednosti (24-18). Tijekom drugog poluvremena naši su rukometaši u nekoliko navrata imali i osam golova prednosti (27-19, 28-20, 30-22), a u 53. minuti i najviših plus devet (32-23). Na koncu je završilo s uvjerljivih 35-28.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Zlatko Horvat s osam, te Ivan Čupić sa sedam golova. Marko Kopljar je dodao četiri, a Ivan Slišković i Igor Vori po tri gola. Filip Ivić i Mirko Alilović sakupili su svaki po pet obrana. Kod Srbije najefikasniji su bili Nemanja Ilić sa sedam, te Momir Ilić sa šest golova.

Hrvatska i Srbija u subotu u 18:00 sati u Rijeci će odigrati novi dvoboj.