"Lavice" lako protiv Slovačke, protiv Francuske za prvo mjesto

3 minutes

Četvrtak, 11. prosinca 2014. - 10:18

Crnogorske rukometašice pobijedile su Slovačku 28:24 (20:10) u drugom meču grupne faze na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj i Mađarskoj.

Ovaj trijumf znači i siguran plasman evropskih šampionki u drugu fazu.

Sjajnom igrom u odbrani iz koje su stigle do velikog broja kontra napada, naše su stvorile ogromnu prednost u prvom poluvremenu. Slovačka je bila ravnopravan rival u prvih desetak minuta do rezultata 8:6, a onda su naše napravile seriju 4:0 za 12:6. I nakon toga, nisu se stvari na terenu promijenile, a prednost je do poluvremena porasla na velikih plus 10, 20:10. Briljirala su krila, šest golova Radičević, a četiri je dala Mehmedović.

I u nastavku je Crna Gora krenula žestoko, stigla do 23:10, a potom je Adžić odlučio da promiješa karte i odmori ekipu pred meč za prvo mjesto u grupi sa Francuskom.

Mlada Đina Malović dala je dva pogotka, a upisala se i Ema Ramusović. Ipak, Slovakinje su iskoristile odluku selektora da odmori najvažnije naše igračice, pa su sa šest golova u završnici došle do časnog poraza.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija sa šest golova, dok su po četiri dale Majda Mehmedović i Milena Knežević.Sonja Barjaktarović upisala je 11 odbrana. U redovima Slovačke Dubajova se istakla sa pet pogodaka.

Crna Gora će meč za prvo mjesto u grupi iz kojeg će pobjednik prenijeti maksimalan broj bodova u drugi krug odigrati u petak protiv Francuske od 18 sati.

Tok susreta:

Kraj meča, rutinska pobjeda Crne Gore, koja je mogla biti mnogo ubjedljivije da nije u finišu igrala druga postava i došlo do malog opuštanja. Crvene su u drugoj fazi takmičenja.

28:24 Hornakova sa crte.

28:23 Sukenikova.

28:22 Beluškova sa sedam metara.

28:21 Jakubisova opet sa krilne pozicije.

28:20 Sukenikova pogađa, a tajm aut zove Adžić. Još pet minuta do kraja.

28:19 Jakubisova sa krila.

28:18 I Ema Ramusović daje gol.

27:18 Đina Malović vraća devet razlike.

26:18 Jovanović sa devet metara prekida seriju gošći.

25:18 Hornakova uz isključenje za Malović. Treći gol u nizu za Slovačku.

25:17 Rajhonova smanjuje na minus osam.

25:16 Jakubisova daje gol.

25:15 Ponovo Kertešova.

25:14 Upisala se i Đina Malović, bomba sa devet metara.

24:14 Gol i za Kertešovu.

24:13 Dubajova stiže do petog pogotka.

24:12 Čanik sa "crte". Do kraja 20 minuta.

24:11 Petrović sa krila.

Isključena je Slovakinja Čanik.

23:11 Dubajova prekida seriju naših.

23:10 Ne smeta našima igračica manje, gol iz kontre Rade Petrović.

Isključenje za Jovanović.

22:10 Čevrti gol za Knežević.

21:10 Knežević sa sedam metara.

Nastavljen je meč u Osijeku.

Sjajna igra crvenih u prvom dijelu, potpuno su Slovakinje razbijene. Šest golova bez promašaja Jovanke Radičević, četiri puta je mrežu rivala pogodila Majda Mehmedović.

20:10 Jovanka sa krila.

19:10 Čanik sa pozicije pivota.

Tajm aut zove Adžić, minut i po prije poluvremena.

19:9 Knežević iz sedmerca.

18:9 Upisala se i Jovanović nakon solo akcije.

17:9 Opet kontra i gol za Klikovac.

16:9 Sa krila pogađa Bizikova.

16:8 Jovanka daje peti gol, u kontru je lansirala Sonja Barjaktarović, naše "ubijaju" rivala iz kontri.

15:8 Lazović, idemo na sedam razlike, sjajno igraju "lavice".

14:8 Jovanka stiže do četvrtog gola. Bez promašaja igra naše desno krilo.

13:8 Skolkova sa distance.

13:7 Opet brza kontra, gol za Bilju Pavićević.

12:7 Benuškova prekida seriju Crne Gore.

12:6 Polu kontra i realizacija Anđele Bulatović u velikom smo naletu.

11:6 Nova kontra, Mehmedović ponovo do gola.

10:6 Majda daje treći pogodak, idemo na plus četiri.

9:6 Knežević iz sedmerca daje svoj prvi gol večeras.

Odlična defanziva naših, nismo primili gol sa četiri igračice u polju. Jednu odličnu odbranu upisala je i Sonja Barjaktarović.

Novo isključenje i za Lazović, sa dvije igračice manje igra Crna Gora u ovom trenutku.

8:6 Skolkova sa devet metara.

Opet imamo igračicu manje, isključena je Andrea Klikovac.

8:5 Opet kontra i treći gol za Radičević Tajm aut zovu Slovaci.

7:5 Majda sa krila vraća dva gola viška.

6:5 Rajnohova sa devet metara.

6:4 Polu kontra i gol za Klikovac. Idemo na plus dva.

5:4 Jovanka lobuje sa krila. Drugi njen gol.

4:4 Dubajova i treći put precizna.

4:3 Kaća sa sedam metara.

3:3 Lazović sa "crte".

2:3 Sukenikova iz kontre. Opet vodi Slovačka.

2:2 Ponovo Dubajova.

2:1 Kontra i gol za Radičević.

Isključenje za Suzanu Lazović. Najprije je dobila žuti karton, da bi poslije drugog faula dobila i dva minuta suspenzije.

1:1 Mehmedović sa pozicije kružnog napadača.

0:1 Dubajova sa krila otvara utakmicu golom.

Šampionke Evrope pobijedile su na premijeri Srbiju, dok su Slovakinje izgubile od Francuske.

Nema sumnje da je favorit u ovom meču naša reprezentacija, jer se rival uoči početka šampionata kotirao kao najslabija ekipa u grupi.

Pobjeda garantuje plasman u drugu fazu, jer je Francuska u prvom susretu drugog kola u D grupi lako izašla na kraj sa Srbijom 27:16.

Međutim, izabranice Dragana Adžića ne smiju potcijeniti Slovačku, koja je na startu namučila Francuska.