1 minute
Read so far

Ponedjeljak, 14. kolovoza 2017. - 11:41
Autor:
SANDRA PERKOVIĆ je najbolja na svijetu. To nije novost, ali je dobilo potvrdu na Svjetskom prvenstvu u Londonu gdje je hrvatska atletičarka uvjerljivo osvojila zlato. Četverostruka europska prvakinja bacila je disk 70.31m i uzela zlatnu medalju.

Sandri je ovo drugi svjetski naslov. Prvi put ga je osvojila 2013. u Moskvi hicem od 67,99 metara, a svjetsku krunu "otela" joj je 2015. u Pekingu Denia Caballero. Kubanka je za zlato tada bacila 69,28 metara, a Sandra 67,39 m. Ovaj put je Hrvatica pomela konkurenciju, uključujući i braniteljicu naslova.

Čak tri od Sandrina četiri ispravna hica bila bi dovoljna za zlato, dominacija kakva se rijetko viđa. Šampionka iz zagrebačke Dubrave dominirala je natjecanjem diskašica u Londonu, već u prvoj seriji bacila je 69.30 metara što je rezultat kojega niti jedna druga bacačica nije ostvarila ove godine. U drugoj seriji Perković je bacila još dalje, do 70.31m, a i u trećoj je seriji prebacila 70 metara sa 70.28m, dok je u četvrtoj disk sletio na 69.81m. Bila su to tri najdulja hica natjecanja. U petoj i šestoj seriji Perković je prestupila.
Australka Dani Stevens je sa 69.64m (australskim rekordom) uzela srebro, a 66.21m donijelo je Francuskinji Meline Robert-Michon posljednje mjesto na postolju.

Braniteljica naslova Denia Caballero natjecanje u Londonu završila je na petom mjestu sa 64.37m.