EP u jedrenju - Odličan start Golubovića u Vilamuri

1 minute
Read so far

Nedjelja, 16. kolovoza 2020. - 21:53
Autor:

Danas je počelo Europsko prvenstvo u jedrenju u klasi Laser 4.7 u portugalskoj Vilamuri. Nikola Golubović, jedriličar JK Delfin, 4.7 i aktualni šampion Balkana i šampion Crne Gore, ostvario je odličan rezultat,  dvije odjedrene regate u klasi Laser.

„Golubović je na kraju prvog kvalifikaciona dana, zauzeo 17. Mjesto ukupno, u konkurenciji 107 jedriličara iz Evrope. Odjedrene su dvije regate dvije regate, bio je 9. i 12.  što bi moglo da ukaže na ostvarenje primarnog cilja, plasmana u zlatnu grupu u kojoj će se jedriličari boriti za medalje. Evropsko prvenstvo u klasi Laser 4.7 se nastavlja u ponedeljak, u utorak je na programu treći kvalifikacioni dan, nakon čega će jedriličari biti podijeljeni u zlatnu i srebrnu grupu. Istovremeno je u Splitu završeno OP Hrvatske u klasi Radial na kom su naši jedriličari u konačnom plasmanu zauzeli  22. mjesto Stefan Anđelić i 25. mjesto Jončić Danilo, u konkurenciji 43 jedriličara“ – priopćavaju iz JK Delfin.